#1 2008-02-21 16:56:20

Jolita1

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 226

I-Cing - Księga Przemian

Czym jest Księga Przemian?
I-Cing (Yijing) to z języka chińskiego Księga Przemian. Jest zbiorem 64 heksagramów używanych podczas przepowiadania przyszłości. Księga Przemian, nie jest jedynie zbiorem graficznych symboli, znajdują się tam również filozoficzno-wróżbiarskie komentarze, ujęte w kolejnych sześćdziesięciu czterech rozdziałach.
Cing jest bezsprzecznie uważany za jedno z największych dzieł światowej literatury. Jego początki sięgają czasów mitycznej starożytności. Siła i mądrość tej księgi przejawia się w tym, że do dziś dnia, przedstawiciele tak rozwiniętego kraju jakim jest Japonia, szukają rady w Księdze Przemian.

Jak ktoś ma ochotę to podaję stronkę

http://iching.pl/

Offline

#2 2011-04-30 11:52:27

fraterp

Gość

Re: I-Cing - Księga Przemian

Przyznaję, że I Ching jest bardzo specyficzną dla mnie metodą wróżenia. Niby prosty a jednak bardzo glęboki. Sądzę że pod symbolikę można podstawić wartości uniwersalne i badać w jakich relacjach zachodzą. Ciekawe byłyby różne takie  interpretacje.

I Ching ma też związek ze zdolnością wyczuwania energii (qi). Osoby sensytywne z pewnością potrafią dostrzec więcej poza oficjalną interpretacją.

Te karty wydają mi się z kolei bardzo interesujące energetycznie: http://www.czarymary.pl/product_info.ph … anner_id=1

#3 2015-12-07 19:09:55

 Genituram

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-12-07
Posty: 5
WWW

Re: I-Cing - Księga Przemian

I Ching jest genialne. Planuję dodać je na swoją stronę, ale muszę przygotować bardzo szczegółowe opisy, żeby wszyscy mogli maksymalnie z tej metody skorzystać. Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł podzielić się z innymi wynikami swojej pracy.


Poznaj tajemnice wszechświata: Encyklopedia Ezoteryczna

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pamietnikiwampirow.pun.pl www.moherpowerpaintballteam.pun.pl www.flatron5on5.pun.pl www.lubuscyposzukiwacze.pun.pl www.wshifm.pun.pl