#1 2008-02-18 19:49:56

Maczuga

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 97

Śmierć ze starości

Czy możliwa jest śmierć z powodu starości? Odpowiedź, choć może wydawać się prosta, wcale taką nie jest. W rzeczywistości śmierć u starszych ludzi nie następuje w wyniku typowego starzenia się komórek, ale ze zwiększonej ich podatności na różnego rodzaju choroby i urazy.

Gdy mówimy, że dana osoba "umarła ze starości" oznacza to nic innego jak to, że musiała wcześniej cierpieć na jedną z wielu chorób starszego wieku.

Choroby jednak nie zawsze są skorelowane z wiekiem, tak więc niektórzy z nas dożywają setki i żyją jeszcze dłużej. Podobnie jak młodość nie gwarantuje zdrowia, tak samo starość nie jest wyznacznikiem jego braku.

Jest prawdą, że komórki naszego ciała mają określony czas życia, ale nie oznacza to, że nasz organizm umiera z powodu ich starości. Śmierć przynosi nam środowisko zewnętrzne, coraz gorsze mutacje genów, urazy zewnętrzne oraz atakujące nas codziennie bakterie i wirusy, którym w większości wypadków młody człowiek z łatwością się przeciwstawia. Nie ma jednak "czystej" śmierci ze starości.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ujkekonomianiestacjonarne.pun.pl www.motoklubkonin.pun.pl www.zakochani.pun.pl gdzie jest lance mapa gothic www.joshgroban.pun.pl