#1 2008-02-20 19:18:30

Jolita1

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 226

Sercowe układy

Wydawać by się mogło, że nawet natura jest przeciwna życiu w parach.

Naturalne przeszkody - Parę słów o genach…

Geny – gen zdrady
Czy istnieje? Trwają nad tym badania. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zdrada może być wpisana w DNA. Tłumaczenie niewiernych mężów? Czym można uzasadnić zdradę? Jak to jest, że jedni z łatwością potrafią trwać w wierności, a dla drugich oznacza to bezustanną walkę? Czy to kwestia priorytetów? Wzorców wyniesionych z domu? Dyskusje na ten temat wciąż poruszają i budzą wielkie emocje.

W Anglii przeprowadzono badania na podstawie których stwierdzono, że za zdradę u kobiet w 60% odpowiadają przyczyny kulturowe, zaś pozostałe 40 % to geny. Panie zdradzają najczęściej w swoje dni płodne (uwaga panowie!) bowiem wtedy rośnie ich ochota na sex. Ciekawe wnioski można wyciągnąć z wyników badań na bliźniaczkach, jeśli jedna z nich zdradziła partnera prawdopodobieństwo wystąpienia zdrady w związku u drugiej rosło do 55%! Czy to potwierdza tezę, że niewierność jest wpisana w DNA?

Co zaś odnosi się do mężczyzn, uczeni twierdzą, że matka natura zaprogramowała by zapłodnili jak największą liczbę kobiet. A wszystko to dla podtrzymania gatunku. Czyż to nie wspaniale? Cała nadzieja w procesie ewolucji. Czy zwierzęcy instynkt zwycięży cywilizację?

Gen ryzyka
D4-7 Istnienie tego genu jest pewne. Około 11% populacji jest w niego wyposażone. Są ludzie, których kręcą sport extremalne, nałogowo uprawiają hazard, grają ryzykownie na giełdzie. Bez wątpienie występuje on częściej u mężczyzn. Może być to niebezpieczne. Gen ten, nierzadko powoduję stany maniakalne. Nasila się ochota na stosunki sexualne (zwłaszcza te przygodne). Zaprogramowanie przez naturę do samodestrukcji?

Co na to hormony?
Gdy dopadnie ją PMS - czyli zespół napięcia przed miesiączkowego. Jest jedna rada – Panowie uciekajcie! Obojętnie co powiecie ona zinterpretuje to inaczej, a cokolwiek zrobicie będzie źle. Najlepiej zejść ukochanej z drogi, ale czego nie robi się dla uczucia?

Typowe objawy to: wahania nastrojów( wybuchy złości, płacz itd.), zwiększony apetyt, bóle brzucha. Wszystkiemu winne są szalejące hormony. W tych dniach nie próbujcie jej zrozumieć – to na nic! Uwierzcie - kobieta ma wszelkie powody, aby w tych dniach na prawdę nie tryskać dobrym humorem.

Testosteron – ostatnio o nim głośno.
Postrzega się go jako powód męskich przywar takich jak agresja lub ciągła chęć współzawodnictwa. W życiu codziennym może być to dość kłopotliwe.Ona nie koniecznie musi rozumieć, napady gniewu, zazdrość czy też problem jakim jest np. przegrany mecz.
Testosteron spełnia szereg istotnych funkcji:

-wpływa na spermatogenezę
-wpływ anaboliczny (zwiększenie masy mięśniowej itp.)
-wpływ na libido


źródło: wp.pl

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.akamichipbf.pun.pl www.gta.pun.pl plemiona napad na wioske okradanie surowcow gieta4 na pleisteiszyn3 mody sfwap.fr/wap s 25