#1 2008-03-12 12:48:49

Maczuga

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 97

PREZENTY KTÓRE RANIĄ

Jeśli nie chcesz być posądzony o brak taktu i wyczucia, nie chcesz ranić zamiast dawać radość, weź sobie do serca poniższe rady.


Na prezent nie nadają się rzeczy używane, przechodzone, podniszczone. Oczywiście z wyjątkiem przedmiotów, które mają wartość antykwaryczną bądź kolekcjonerską.

Prezent nie może być zapakowany niechlujnie. Sposób pakowania, staranne wykonanie, świadczy o szacunku, którym darzymy obdarowywaną osobę

Nie jest w dobrym tonie ofiarowanie kosmetyków do higieny osobistej. Odpadają więc maści na pryszcze, płyny do płukania ust, żele do higieny intymnej itp.

Na prezent nie nadają się darmowe gadżety z pracy.

Wykluczone jest dawanie istot żywych, chyba, że sprawę wcześniej skonsultujemy z zainteresowanymi

Nie należy też ofiarować kłopotliwych w hodowli lub wyjątkowo wymagających roślin, jeśli nie mamy absolutnej pewności, że sprawimy tym obdarowanemu radość. Oszczędźmy rozczarowań jemu i sobie gdy taka roślina szybko "padnie".

Absolutnie odpadają przedmioty niebezpieczne, ostre, trujące itp. Oczywiście są wyjątki np. Markowy scyzoryk, ale należy być ostrożnym przy wyborze takiego prezentu.

Prezent nie może być zbyt kosztowny, aby otrzymujący taki podarunek nie odczuł, że nigdy nie będzie wstanie się odwdzięczyć.

Prezent nie może być obraźliwy lub prześmiewczy.

Prezent nie może być formą łapówki. Nie powinniśmy dać odczuć, że oczekujemy rewanżu np. w postaci nielegalnego czynu.

Ofiarowując coś, nie należy deprecjonować wartości darowanego przedmiotu.

Nie wolno także wypominać kosztów poniesionych w związku z zakupem bądź przygotowaniem prezentu, ani dopominać się jego wychwalania przez obdarowanego.

Prezent nie powinien pozostać anonimowy. Dajmy szansę obdarowanemu wyrazić swoją wdzięczność.

źródło:int

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
smialek okret jak zrobic team speak 3 na telefonie gieta4 na pleisteiszyn3 mody chetne dziewczyny do popisania www.gta.pun.pl