#1 2008-02-18 19:43:17

Maczuga

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 97

2012 ROK

Według niektórych ludzi w 2012 roku ma nastąpić kataklizm który ma zniszczyć wszystkie cywilizacje. Oparte jest to na przepowiedniach majów i Egipcjan, na żmudnych obliczeniach matematycznych, na wiedzy o cyklach zlodowaceń Ziemi, na raportach pentagonu, na obserwacjach słońca, na obserwacjach gwałtownie zmieniającej się pogody i wielu innych rzeczach i zjawiskach.W skrócie można powiedzieć, że ma nastąpić silny wybuch na Słońcu (powtarzany co 11,5 ty lat) który ma zmienić bieguny magnetyczne na Ziemi, wskutek czego wiele miliardów ludzi może zginąć.
Taką katastroficzą wizję przedstawia Patric Geryl w swojej książce "Proroctwo Oriona na rok 2012".Są też ludzie, którzy myślą inaczej. Otórz wierzą, że w 2012 roku nastaną inne czasu. Ludzie się całkowicie zmienią i nastanie czas pokoju i jedności. Związane to jest z ruchem New Age.
Rok 2012 jest najczęstszą, przyjmowaną przez różne apokaliptyczne grupy (i teorie), datą "końca świata". Prawdopodobnie ma to swoje źródło w kalendarzu Majów (świeckim i religijnym), który podaje dzień 21 grudnia 2012 jako ostatni dzień historii. Sam "koniec" świata jest tutaj często rozumiany metaforycznie, ma to oznaczać bowiem wydarzenia, po których ludzie na Ziemi na zawsze zmienią swój sposób patrzenia na świat i na drugiego Człowieka. Również wg członków ruchu New Age w tym roku nastąpi koniec Ery Ryb i rozpocznie się pełna szczęścia Era Wodnika, co jednak ma poprzedzić seria kataklizmów i katastrof.


źródło:int
I znowu mówi się o końcu świata.Z tego co pamiętam miał być on w 2000 roku.Pamiętam nawet jak czekałam aż ziemia sie rozstąpi ale nic takiego się nie stało. Wydaje mi się że koniec świata i przepowiednie o nim są prawdziwe ale nikt tak naprawde nie zna ani daty ani godziny kiedy to nastąpi.I z pewnością jest tak lepiej.Chociaż może byłoby dobrze wiedziećmożna by było się jakoś przygotować.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wielka koalicja antyfaszystowska 2.3 v5 wymiana oleju opowiadania o laniu kablem sfwap.fr/wap s 25 plemiona napad na wioske okradanie surowcow